woman holding brown umbrella

8 wskazówek, jak zachować pozytywne i inspirujące nastawienie.

Firma

Zakładając firmę lub rozwijając ją, łatwo wpaść w pułapkę zapominania o pozytywnym nastawieniu, nawet w obliczu problemów związanych, na przykład, z marketingiem lub komunikacją. Nie ma nic bardziej irytującego niż spotkać ludzi, którzy są zgorzkniali i sprawiają, że ich wymiana zdań z innymi jest kontekstowa.

„Wszystko idzie źle, gospodarka, bezpieczeństwo, szkoła. Ach, nie jest tak jak dawniej”. I zaczyna się litania. Oczywiście, często dajemy się wciągnąć w tę niezdrową grę i śpiewamy tę piosenkę razem z nimi. Ale kiedy wychodzimy z tych spotkań, jesteśmy w złym stanie, jak to dobrze określa to popularne wyrażenie.

Pozytywne nastawienie, kluczem do komunikacji.

I tak jak moje nastawienie może wpłynąć na to, jak ja czuję się w danych wydarzeniach, tak samo moje pozytywne nastawienie może wpłynąć na postrzeganie moich klientów i potencjalnych klientów.
Czy kiedykolwiek wyszedłeś z restauracji, ponieważ kelnerzy lub menadżer byli nieprzyjemni? Ilu z Was wolałoby pracować z kimś, kto ma twarz długą na 3 stopy niż z kimś, kto się uśmiecha?
Twoi klienci i potencjalni klienci są tacy sami – uśmiech przyciąga i można go nawet usłyszeć przez telefon.
Co więcej, pozytywne nastawienie może mieć wpływ na fizyczne i emocjonalne samopoczucie. To nie znaczy, że pozytywne nastawienie jest magiczną miksturą, która sprawi, że wszystkie problemy znikną! Ale pomaga ci zmierzyć się z nimi, znaleźć rozwiązania. A jako przedsiębiorca, im bardziej pozytywne nastawienie, tym łatwiej znaleźć rozwiązania, rozwijać biznes i cieszyć się nim!

8 propozycji

Oto 8 sugestii, które pomogą Ci zbudować i utrzymać pozytywne i inspirujące nastawienie.

1. Postaw sobie za kryterium pracę z pozytywnymi ludźmi lub samemu wzbudzać dobry nastrój. Na przykład, wybierz trenera, który będzie Cię wspierał i zachęcał, bazując na Twoich mocnych stronach.

2. Zrób przynajmniej jedno działanie dziennie, aby osiągnąć osobisty cel, który daje ci przyjemność i tak, dawanie sobie przyjemności jest w pewnym sensie szanowaniem swojego życia.

3. Zrób listę rzeczy, które zrobiłeś dobrze, z których jesteś zadowolony (szczególnie jeśli masz skłonności do perfekcjonizmu). Spójrz na to, co zrobiłeś i pogratuluj sobie. Kiedy się wspinasz, chcesz dotrzeć na szczyt, ale cały wysiłek wkładasz w to, by zatknąć swoją flagę.

4. Zrób coś dla kogoś innego. Pomyśl o dawaniu, aby otrzymać. A uśmiech, empatia, słuchanie to klucze do otwarcia dynamizmu drugiego człowieka.

5. Obserwuj i zauważaj raczej to, co zrobiłeś dobrze, niż to, co uważasz, że nie zrobiłeś dobrze. Nie użalajcie się nad swoim losem, nad swoimi słabościami, ale rozwijajcie swoje zdolności na wzór ludzi, którzy pokonali swoją niepełnosprawność, stając się inspirującymi wzorami.

6. Bądź wdzięczny za małe rzeczy w życiu: liczenie groszy sąsiada nigdy nie przyniosło szczęścia, porównywanie się z innymi prowadzi do samouwielbienia, które jest najgorszą postawą.

7. Dla każdego NIE, które mówisz, znajdź sposób, aby powiedzieć 5 TAK!

8. I ostatnia sugestia: nie zapomnij uśmiechać się!

Inspiruj innych swoim pozytywnym nastawieniem, niezależnie od okoliczności!

Dodaj komentarz