turned on Android smartphone

Jak płacić Google Pay

E-marketing Pieniądze

Od początku pandemii coronawirusa coraz rzadziej nosimy przy sobie gotówkę czy też dokonujemy nią płatności. Karty debetowe i kredytowe również wychodzą powoli z użycia, ponieważ zajmują nam niepotrzebnie miejsce i musimy na nie uważać. Warto jednak wiedzieć, że pojawia się coraz więcej sposobów płatności, które nie wymagają od nas noszenia przy sobie dodatkowych akcesoriów czy też Portfela, na który nie zawsze mamy miejsce. Jednym z takich sposobów płatności jest Google Pay. Warto wiedzieć na jego temat odrobinę więcej.


Żeby rozpocząć przygodę z tą właśnie metoda płatności wystarczy ściągnąć dedykowana aplikacje na telefony z systemem Android. Co ciekawe z takiej możliwości możemy korzystać również na smartwatchach. Jak się do tego zabrać? To bardzo proste! Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację na naszym urządzeniu, dodać odpowiednie karty i gdy tylko nasza rejestracja zostanie zakończona możemy spokojnie korzystać z tej metody płatności gdziekolwiek jesteśmy i mamy możliwość skorzystania ze zwykłego terminala płatniczego.

Na dobrą sprawę działa to tak samo jak płatności kartą.tylko nie musimy już pamiętać i pilnować tych małych plastikowych prostokątów. Jednak wydaje się to jeszcze łatwiejsze. Jeśli nasz proces rejestracji już jest zakończony to do dokonania płatności do 100 złotych nie musimy nawet odblokowywać telefonu. Przy większych płatnościach aplikacja wymaga od nas odblokowania ekranu. Jednak nie musimy podejmować dodatkowych kroków , w końcu w trakcie odblokowywania ekranu potwierdziliśmy naszą tożsamość. W ten sposób możemy bez zbędnego balastu dokonywać codziennych płatności telefonem czy też zegarkiem, które przeważnie mamy że sobą.

Jak widać To doskonały sposób płatności dla zabieganych osób, które nie zawsze noszą przy sobie pełna torbę dokumentów. Dzięki łatwości z jaką możesz dokonać płatności nie musisz się martwić o to, czy wzięliście portfel i odpowiednia kartę nie wspominając już o gotówce. W końcu to banalnie proste i wyjątkowo praktyczne!

Dodaj komentarz